2021 aralık e defter düzeltme

2021 Aralık ayına ait e defter de ymm raporuna ve mahkeme kararına istinaden düzeltme yapılması istenilebilir. Bu durumda orka bilanço defterinde fiş düzeltmelerinde veya yeni fiş girmede ki engelleme (kilit) nasıl kaldırılıp yeniden e defter gönderebilirim…
      0
      0
    4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
    • Cevaplar
      Soner Soysal
      Yönetici
        Sayın alings,

Gönderilen e defteri önce e-defter (https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/)
        sitesinden silmeniz lazım.

Programda (e-defter) F7:Arşiv kısmından ilgili ay üzerinde (Aralık) Sağ tuş Defterleri Sil yapmanız lazım. Düzeltmeleri yaptıktan sonra tekrar gönderebilirsiniz.

E-defter portalinden silmeden programdan silmeyin.

İşlemleri yapmadan önce mutlaka yedek alın.

0
        0
        TAŞKIN YILDIZ
        Katılımcı
          Berat gönderme süresi geçtikten sonra düzeltme yapılabilmesi için öncelikle, entegratör firma ve özel YMM GİB’e gönderilip e-Defter sitesinden silinmesi ve daha sonra Orka’dan silinmesi gerekiyor.
          0
          0
          Anonim
            Şubat ayı defterini düzeltmek istiyorum. e-defter sitesinde silme işlemi yaptım. ama orka da silme işlemini yapamıyorum. arşive girdiğimde sil seçeneğinin yanında kırmızı çarpı işareti var ve silme yapılamıyor. Yardımcı olabilir misiniz?
            0
            0
            fatih
            Katılımcı
              Sn. Atilla,

E Defter gönderildikten sonra kilitlen diği için öncelikle kilit kaldırma işlemini yapınız daha sonra silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

0
              0
            4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
            • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.