BELGE NO SORUNU

 • Mesaj
  Ali Kaya
  Katılımcı
   Merhaba,

   Fiş kayıtta Belge no yazarken E-Arşiv ve E- Faturaların başındaki üç harfli kısmı yazamadığımız için Ocak ayına ait BA ve BS lerde sorun yaşıyoruz.

   Farklı firmalara ait sonu aynı olan E- arşiv ve E- faturaları adet olarak tek görüyor program, Belge no ya Harf  yazma imkanı varmıdır. Yardımcı olurmusunuz.

   0
   0
  5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Cevaplar
   MEMAR
   Katılımcı
    Merhaba e arşiv ve e faturadaki ilk üç harf alanı   belge seri nodur.  Fiş kayıtta seri no alanına bu verileri yazabilirsiniz.  Belge no alanına da  faturada örneğin 202000000012    nolu fatura için fatura no alanına sadece 12  yazıp  F6 tuşuna basarak numarayı yazmış olursunuz. İyi çalışmalar.
    0
    0
    Ali Kaya
    Katılımcı
     Merhaba,

     Teşekkür ederim fakat Bilanço Fiş kayıt ekranımda Belge Seri no yazabileceğim sütun bulunmuyor. eğer kendimiz açmamız gerekiyorsa bunu nasıl yapıyoruz acaba.

     0
     0
     Ali Kaya
     Katılımcı
      Orka destekle görüşmem sonucu Belge Seri no sütunu nasıl yazmam gerektiği buldum. Fakat BA formunda yine de sorun yaşıyorum. Örneğin; İki ayrı firmadan gelen alış faturasının serileri farklı fakat belge no aynı (202000000018) BA tanımlamalarında Cari kodlarıda ilgili firmalara karşı kod atandığı halde BA formunda ayrı ayrı almıyor. Firmalardan birinin içinde alıyor. buna bi çözüm varmıdır.
      1
      0
      MEMAR
      Katılımcı
       Merhaba eğer aynı nolu iki faturayı aynı fiş içinde işliyorsanız farklı fişlerde işlemenizi öneririm. Aksi halde karşı hesap kodları doğru olduğu halde b formuna karışıklık olmaması lazımdı. Birde böyle deneyin.
       0
       0
       Ali Kaya
       Katılımcı
        Teşekkür ederim, bir de öyle deneyelim fakat,

        program tarafından kalıcı bir çözüm bulunmalı, çünkü evrak işlerken malum zamanla yarışırken aynı numaralı faturalar için farklı fiş açmak aşırı zaman kaybı olacaktır.

        1
        0
       5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
       • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.