E-Defter gönderim onayları hk

 • Mesaj
  SMS
   Sayın yetkili,

   E defter gönderimim sırasında [GİB] Kısaltmasının altına [+] işareti gelmedi. GİB Kısaltmasını (GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI) Olarak düşündüm E-Defter sitesine giriş yaptığımda defterlerin hepsi saklanmış görünüyordu. İkincil Kopyalarda Saklanmış görünüyor. Fakat Resimden de göreceğiniz üzere, altına  [+] işareti gelmedi. GİB in anlamı nedir ve hangi şartlarda altına + işareti geliyor. eksik yaptığım bir işlem mi var açıklayabilirseniz çok memnun olurum. Allah kolaylıklar versin size. İyi çalışmalar.

    

   0
   0
  12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Cevaplar
   Anonim
    Digital Planet’ten e-defter saklaması olan firmalarda e-defteri gönderdiğinizde DTP’nin altında YKR yazısı çıkar. Bu, e-defter saklamanızın DTP portala yapıldığını ifade eder. Yaklaşık 1-2 hafta içinde de DTP portaldaki e-defter saklamanız DTP tarafından GİB’e yüklenir. Bu işlem bitince GİB yazısının altındaki alan [+] olur.

    DTP saklamaya sahipseniz DTP sizin e-defter saklamanızı yapar sadece. 2.cil kopya saklamanızı yapmayı garanti etmez. Bu sebeple mutlaka edefter.gov.tr imzalı giriş kısmına girerek “e-defter saklama listesi” menüsü altından dönem aratarak 2.cil kopya saklamalarınızın yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz. K, KB, Y, YB olmak üzere 4 adet dosya olmalıdır 2.cil kopya saklaması olarak. Bunlarda eksik varsa e-defter gönderilen makinenizde GİB’in e-defter saklama aracını indirip  C diskindeki Orka_EDefterler > Pkt klasörünü dosya yolu olarak tanımlayıp kaydeder ve uygulamayı bu birkaç saat açık bırakırsanız manuel olarak 2.cil kopya yüklemesini yapar. Sonra tekrar edefter.gov.tr imzalı giriş e-defter saklamalarından da kontrolünüzü yaparsınız.

    İyi çalışmalar…

    0
    0
    Anonim
     SN YETKLİ E DEFTER İMZALAMA AŞAMASINDA PROGRAM DEVAM ETMİYOR

     MALİ MÜHÜR TANIMLI SÜRESİ GEÇMEMİŞ

     NE YAPILMASI GEREKİYOR

     0
     0
     MEMAR
     Katılımcı
      Sayın muhank123   soruna cevap vermemiş kimse  aynı durumla karşılaşıyorum hangi firmayı denesemde mali mühürde problem yok

      Program defteri hazırlayıp  imza aşamasında takılıyor.  Siz problemi çözebildinizmi  ne yaptınız durumla ilgili paylaşırsanız sevinirim.

      0
      0
      Soner Soysal
      Yönetici
       Sayın muhank123,

       E-defter gönderiminde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. E-defter program eski olabilir Mali mühürde sorun yoksa gönderim yapılabiliniyor.
       Konu ile ilgili uzak erişim talebinde bulunun.

        

       0
       0
       MEMAR
       Katılımcı
        Konu ile ilgili destek servisini aradım sorunum çözüldü.  Aynı sorunu yaşayan kullanıcıların faydalanması amacıyla.

        Tüm modüllerin güncellenmesinin birleştirilmesi sonucunda  E defter modülü ortak güncellemeyle güncelleme almamış. E defter modülü mayıs ayı son güncellemesi gözüküyordu.

        Manuel olarak e defter modülü güncellendikten sonra  sorun çözüldü.  Destek servisine teşekkür ederim.

        0
        0
        Anonim
         merhaba e defter modülünü nasıl güncelleyebilirim?

          

         0
         0
         MEMAR
         Katılımcı
          Mehmet Bey  Orka.com.tr   da indirme merkezinde  e defter modülünü manuel olarak indirip. orkanın olduğu dizine yüklemelisiniz.
          0
          0
          Anonim
           teşekkürler

            

           0
           0
           Anonim

            BulentGuney: Mehmet Bey  Orka.com.tr   da indirme merkezinde  e defter modülünü manuel olarak indirip. orkanın olduğu dizine yüklemelisiniz.

            Allah razı olsun iki gündür yüklemeye çalışıyordum sayenizde üzerimden büyük bir yük kalktı

            0
            0
            Anonim
             Merhabalar,  E deftere tabi mükellefimin mali mühürü ile GİB e-defter uygulamasına  sorunsuz girebiliyorum (e defter paketlerini görüntülediğimiz yer). Ancak orkadan e defter göndermek istediğimde imza kısmında kalıyor ve “kartta nitelikli sertifika bulunmuyor” uyarısı alıyorum. Bu problem neden kaynaklanabilir bilginiz var mı. yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler. ( indirme merkezinden e defteri indirip C diskindeki orksql dosyasının içerisine de yükledim ancak olmadı)
             0
             0
             MEMAR
             Katılımcı
              Rica ederim iyi çalışmalar dilerim.
              0
              0
              MEMAR
              Katılımcı
               Umut bey  sorununuzla ilgili bilgim yok.  Mali mühürle  manuel olarak  https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/    e defter uygulamasına girebiliyorsanız  mali mühürünüz sorunsuz çalışıyor programla ilgili bir durum var destek servisini aramalısınız.

               Yok  e defter web sitesine mali mühürle giremiyorsanız bence mali mühürle ilgili bir sorununuz var  tübitakı aramalı varsa sıkıntı biran önce yeni mali mühür almalısınız. İyi çalışmalar.

               0
               0
              12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
              • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.