Evrak Belge Numarası Sorunu hk

 • Mesaj
  Abdurrahman SÖNMEZ
  Katılımcı
   Merhaba lisans numaramız 1037 dos bilanço evrak numarası alanına seri nosu eklendikten sonra belge numarası ALT+F11 seçenekleri içinde belge numarası sayısal olsuna hayır dediğimiz halde evrak numaralarımızı 15/248 gibi giremiyoruz Oysa ocak ve şubat aylarında girişlerimiz var. Banka evraklarımızı bu düzene göre işleyebilmek için acil çözüm bekliyoruz.
   0
   0
  3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Cevaplar
   Abdurrahman SÖNMEZ
   Katılımcı
    Bugün Soner bey ile görüştüm, bu alan defter beyanda bilanço usulu için düzenlenmiş görünüyor, Seri ve Sıra nosu’un ayrılması bu neden ile. Ancak dos versiyonu defter beyanda kullanmayanlar da var, bu neden ile fatura Sıra nosunu alfanumerik kullanmak isteyenler de olabilir zaten bu özellik programda vardı şimdi kaldırılmış. Programda güncelleme yapılması güzel ancak eski yapının korunması gerekmiyor mu.? Girilmiş eski kayıtlarım var bir anda yapı değişti Ayrıca fiş/muavin/yevmiye raporların tamamlanması gerekiyor..
    0
    0
    Soner Soysal
    Yönetici
     Sayın Can Erdeniz,

      

     MsDos programımızda seri no ile ilgili gerekli değişlikler yapılmıştır. Program girilmiş olan seri No ‘ları ekranda ve yazıcıda gösterimi yapıldı.

     0
     0
     Abdurrahman SÖNMEZ
     Katılımcı
      Soner bey merhaba,

      Seri ve Sıra nolu program değişikliği ekran modlarında yapılmış bunda mutabıkız ancak ben hala Seri ve sıra nolu fiş dökümü alıp girmiş olduğum seri ve sıra nolu kayıtlarımı göremiyorum. Fiş listesi aldığımda hala eski yapıda bir fiş listesi çıkıyor bu raporda işime yaramayan fazlalık olarak Alt birim var bunun yerine değişik yapıda fiş listesi mi var.?

      Yardımcı olabilir misiniz.? Sizden Cevap bekliyorum.

      0
      0
     3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
     • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.