EXCEL E-ARŞİV FT TRANSFER EKSİKLİKLER HATALAR

 • Bu konu 2 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 4 yıl 5 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
 • Mesaj
  SMS
   Sayın ilgili,

   Excell ile E-ARŞİV FT TRANSFERİ Bölümünde aşağıdaki hususların incelenmesini rica ederim.

   1. E-Arşiv sisteminden çektiğimiz ve Excell modülü ile transfer ettiğimiz kayıtlar, orka bilançoda KDV BELGE TİPİ olarak E-arşiv ft değil, E-FATURA olarak gitmektedir.

   2. Kayıtlar Orka Bilanço Modülüne her bir fatura tek bir fiş olacak şekilde gitmektedir. Bunları 1 gün 7 gün 10 gün şeklinde düzenleme imkanımız olursa daha iyi olacaktır. (Not:Defter yazdırırken 10 günlük şeklinde yazdırabildiğimizi biliyorum fakat ekran da da 10 günlük olması fiş numarası ve yevmiye numarası tutarlılığının sağlanmasına katkı sunacaktır.)

   3. Tüm faturalar merkez üzerine kayıt edilmektedir. Şubelerimizden gelen faturaları şube olarak kayıt etmekteyiz. toplu işlemler içerisine merkez şube seçimi koyulmasını rica ederim.

   4. E-ARŞİV Sisteminden çekilen faturalar sadece matrah kdv ve toplam vermekte ve çoklu kdv olan faturaların bu sistemden işlenmesi imkansız hale gelmektedir. Ft üzerinde çift tıkladığımızda çıkan pencerede çoklu matrah ve kdv seçebileceğimiz, satır ekleyip silebileceğimiz şekilde düzenlenmesi tüm faturaları modül üzerinden işlememizde bize yardımcı olacaktır.

   Çalışmalarınız için teşekkür eder yukarıda yazdığım maddelerin dikkate alınmasını rica ederim.

   İyi çalışmalar.

   0
   0
  2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Cevaplar
   SMS
    GÜNCEL İSTEK

    E-ARŞİV DEN çekilen iskontolu faturaların bazılarında matrah kısmını iskonto öncesi tutarlardan çekmektedir. Buda fişde toplam hatası vermektedir. Bu konu hakkında çalışmalarınızı rica ederim.

     

     

    0
    0
    Anonim
     güncel
     0
     0
    2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
    • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.