Fiş Girişinde Hesap Kodu Kopyalama Sorunu

 • Mesaj
  Aysel
  Katılımcı
   Merhaba,

   Orka SQL de fiş girişinde herhangi bir hesap kodunu Ctrl+C  ile hafızaya aldıktan sonra Ctrl+V ile yapıştırmaya çalıştığımızda hafızda olan yerine üst satırdaki hesap kodunu yapıştırmaktadır. Yaklaşık bir aydır bu sorun mevcut. Çok sık kullandığımız bir işlem hesap kodunu sürekli yazmak derdinden kurtarıyor. Lütfen eski haline geri getirebilir misiniz ?

   iyi çalışmalar.

    

   0
   0
  2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Cevaplar
   evet hakikaten çok iyi bir fonksiyondu bir an önce geriye gelmesi gerekmekte.
   0
   0
   DİLBER CEYLAN
   Katılımcı
    Merhaba,

    Bu fonksiyonlar (kopyala+yapıştır) bizim kontrolümüzde olan tuş fonksiyonları değildir. Bunlar kullanmış olduğumuz yazılım kütüphanelerinin ve windows’un kontrolündedir.

    Her ne kadar “müdahele” etmeye kalksakta, tuş kombinasyonlarının programda oldukça fazla olmasından dolayı, fiş girişinde bu kontroller (Kopyala + Yapıştır) istediğiniz kontrolü yapamamaktadır.

    Size, açık kaynak kodlu bir program tavsiye edebilirim. Bizlerinde oldukça sıkça kullandığı ve kullanış bir program olan “ditto“.

    Bağlantı : https://ditto-cp.sourceforge.io/

    Makinenize uygun olan 32 veya 64 bit versiyonu yükleyip kullanabilirsiniz.

    Bu program sayesinde nerede olursanız olun.  [Ctrl + “” ] kombinasyonu ile tüm Ctrl+C ile hafıza aldığınız değerler bir liste ile o anda ekrana geliyor.
    Listenin üzerinde aşağı-yukarı tuşları kullanarak istediğiniz hafızadaki değeri bulunduğunuz alana yapıştırabiliyorsunuz.

    Kolay gelsin, iyi günler iyi çalışmalar dilerim.

     

    0
    0
   2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
   • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.