Fiş Kayıt Ekranında TC / Vergi No Hatası hk

 • Bu konu 2 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 3 yıl 10 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
 • Mesaj
  Anonim
   Fiş ekranı girişinde girilen cari hesapların Cari Kod ve İsimleri yazılırken TC / Vergi No alanları hiç bir şekilde otomatikman gelmemektedir .

    

   Aynı carilere Hesap Planından bakıldığından ve sol üst köşede bulunan filtreleme seçeneklerinden TC / Vergi Noları açıldığı takdirde ekran resminden de anlaşılacağı üzere buradan kolaylıkla bu bilgiler görülebilmektedir .

    

   Konuyu 1 yıldan uzun süre önce Orkaya iletmiştim fakat hala bir düzenleme olmadı .

    

   Bu bağlamda fiş kayıt ekranında TC / Vergi No kısmının aktif olarak görülmesinin bir çözümü yok mudur . . .

   0
   0
  2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Cevaplar
   Soner Soysal
   Yönetici
    Sayın stokgoz,

    Fiş ekranındaki T.C./Vergi Kimlik numarası sadece Hesap planındaki T.C./Vergi Kimlik ‘den ilgili hesabı çağırmak için getirilmiş bölümdür.  Fiş satırlarımızda T.C./Vergi Kimlik numarası alanımız bulunmamaktadır. T.C./Vergi Kimlik sadece cari kartlar tablomuzda var.

    Fiş içinde Cari hesap kodu yazdığınızda tekrar T.C./Vergi Kimlik numarasını getirmiyoruz. Aksi durumda Fiş işlerken yavaşlık oluşacaktır Yoğun kayıtlarda sistem yavaşlar.

     

    0
    0
    Anonim
     Soner Bey, fiş kayıtlarında yavaşlık olmasının imkanı yok çünkü isteyen kişi şimdide olduğu gibi filtrelerden TC / Vergi No kısmını aktif yapabilir isteyende o kısmı kapatır sadece cari adı / kodu ile kayıt yapabilir bunda dedikleriniz ile ilgili olumsuz bir durum söz konusu değildir .

      

     Ayrıca yoğun fiş / fatura girenlerin düşünüldüğü gibi daha az yoğun yada o kısmı görmek isteyen müşterilerinizinde düşünülüp ilgili bölümün aktifleştirilmesi gerekmektedir .

      

     Konu hakkında çalışma yapıp durumun çözülmesini talep ederim.

     0
     0
    2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
    • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.