GELİR VERGİSİ BEYANNAME HATASI

 • Mesaj
  Ali Sofuoğlu
  Katılımcı
   Bazı firmalarda beyanname gönderildiğinde “Ticari Kazançlara İlişkin Bildirim, Basit Usülde Ticari Kazançlara İlişkin Bildirim, Serbest Meslek Kazançlarına İlişkin Bildirim, GVK 18inci Madde Kapsamında Serbest Meslek Kazançlarına İlişkin Bildirim tablolarından en az birine değer girildiyse veya Hasılat Esaslı kazanç varsa, Ekler ‘İşyeri Bilgileri’ kulakçığı doldurulmalıdır.” hatası alınmaktadır
   0
   0
  8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Cevaplar
   Yıllık Gelir Vergisi beyannamesinde Kira Kayıtlarında beyannamede hata var. Özellikle aynı yıl içinde farklı adreslerde faaliyette bulunan vergi mükelleflerinin kira kayıtlarında adresler hatalı geliyor ve program düzeltmeye müsaade etmiyor. Kira kayıtlarında adresi hangi bölümden alıyor. Farklı adreste bulunan işyerlerinin adreslerini nerden ve nasıl tanımlayabiliriz.
   0
   0
   Soner Soysal
   Yönetici
    Sayın Çelebi,

    Gelir beyannamesinde Kiralar Listesini Merkez/Şube tanımlarındaki adreslerden alıyor.

    0
    0
    Programdan Serbest Meslek Kazancı ve işletme defterine ait yıllık gelir vergisi beyannamesini programdan defter beyan sistemine göndermiyor. Kazan , indirim ve kira bölümünün hiç birini defter beyana göndermiyor. programdan beyanname gönderebiliyormuyuz.
    0
    0
    Anonim
     Hatırladığım kadarıyla gelir beyanları defter beyandan olacak defterbeyana gönderim söz konusu değil.
     0
     0
     Soner Soysal
     Yönetici
      Sayın celebi,

      Gelir Beyannamesinde Byn.İşlemleri Defter Beyana Gönder seçeneğimiz var. Herhangi bir sorun olursa destek servisimizi arayın.

      0
      0
      Ali Sofuoğlu
      Katılımcı
       An İtibari ile 2020 yılı Gelir vergisi Beyannamesi gönderemiyoruz sürekli hata veriyor.Ayrıca ekrana sürekli e-beyanname şifre değiştirme sayfası geliyor.Bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.İyi Çalışmalar
       0
       0
       IK001
       Katılımcı
        Merhaba Orka forum yetkilileri , Lisans Numaram 230

        DOS 2020 BİLANÇO YILLIK GELİR VERGİSİ BEY. Onaya gönderirken KAR VE MAHSUP EDİLECEK İNDİRİMLER VE GEÇMİŞ YIL ZARARLARI TOPLAMI BİLGİLERİNİN FARKI MAHSUP SONRASI KALAN TUTAR BİLGİSİ EŞİT OLMALIDIR. Hatası almaktayız.

        6.3.1 sürümü, 6.3.2 güncellemesi olarak yayınlanmıştır. Bunu nasıl görebiliriz.

        Yardımlarınızı rica etmekteyiz.

        0
        0
        .

         

        0
        0
       8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
       • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.