Hasılat Esası Vergilendirme Usulü (4 Nolu Kdv beyannamesi)

 • Mesaj
  lilaih16
  Katılımcı
   Bilindiği üzere gelirleri “şehir içi yolcu taşıma hizmeti veren ve hizmetlerinin tamamını elektronik ücret toplama sistemi aracılığı ile tahsil eden” mükellefler “hasılat esaslı vergilendirme usulünü seçebileceklerdir. Bu uygulamayı seçen mükellefler beyannamelerini 4 no’lu Kdv beyannamesi ile vereceklerdir. Orka’nın bu yönde bir çalışması var mı acaba? Malum KHK şubatta yayımlandı ve Mart döneminden itibaren başladı bu uygulama.
   0
   0
  4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Cevaplar
   lilaih16
   Katılımcı
    Sn Orka yetkilileri bu konuda bir çalışma var mı? 1 yılı aşkın bir süre geçti. Ama hala programdan 4 nolu kdv beyannamesi gönderemiyoruz.
    0
    0
    Mehmet Resul
    Katılımcı
     LİSAN NO: 1404

     Bilindiği üzere gelirleri “şehir içi yolcu taşıma hizmeti veren ve hizmetlerinin tamamını elektronik ücret toplama sistemi aracılığı ile tahsil eden” mükellefler “hasılat esaslı vergilendirme usulünü seçebileceklerdir. Bu uygulamayı seçen mükellefler beyannamelerini 4 no’lu Kdv beyannamesi ile vereceklerdir. Orka’nın bu yönde bir çalışması var mı acaba? Malum KHK 2019 şubatta yayımlandı ve Mart döneminden itibaren başladı bu uygulama. 2 yıl gbi bir zaman geçmesine rağmen bukadar geniş bir mükellef grubu için bir çalışma yapılıp yapılmadığı ile ilgili okadar mail göndermemize ve sormamıza rağmen herhangi bir cevap verilmedi. Bu zor süreçlerde işlerimizi kolaylaştıran Orka ailesine teşekkür eder bu konuda cevap bekler ve mutlu huzurlu ve sağlıklı bayramlar dilerim.

     0
     0
     Mehmet Resul
     Katılımcı
      Merhaba;

      4 Nolu Kdv beyannamesini yazdırmak istediğimizde ekran boş geliyor?

       

      0
      0
      Soner Soysal
      Yönetici
       Sayın Kemal Yazıcı,

        

       KDV4 beyannameyi şuanda programdan yazdırmıyoruz.

       0
       0
      4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
      • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.