Kurumlar beyannamesi hatası hk.

 • Mesaj
  Musa Serkan Kalkan
  Katılımcı
   Merhaba,

   Lisans no 321,

   Orka versiyon 03.04.2019 08:58:55
   BDP versiyon 02.04.2019

   Kurumlar beyannamesini Orkadan direk maliyeye gönderirken gib alttaki hatayı veriyor, ve bu durum BÜTÜN FİRMALARDA VAR.

   Beyanname yapısı geçerli değildir: org.xml.sax.SAXParseException; cvc-complex-type.2.4.a: Invalid content was found starting with element ‘vergiIndMahsub’. One of ‘{yabanciMahsupOdenecek}’ is expected.. Lütfen Beyanname Düzenleme Programı’nın doğru sürümünü kullandığınızdan emin olunuz.

   Bahsi geçen vergiIndMahsub ve yabanciMahsupOdenecek ilişkili satırlarda hiç bir değer bulunmamakta, yabancı parayla ya da yabancı ülkelerle hiç bir alakamız yok, BOŞ OLDUĞU HALDE zorunlu verilmesi gereken yabancı para bilgi formu dışında hiçbir ek doldurmadık/eklemedik, daha ilginç olanı bu hatayı aldıktan hemen sonra HİÇBİR ŞEYE DOKUNMADAN/DEĞİŞMEDEN BDP’den (yine bir şeyi değişmeden) paketleyip gönderdiğimde gib sorunsuz olarak beyannameyi alıyor.

   0
   0
  4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Cevaplar
   Sarıyerli
   Katılımcı
    Merhabalar,

    Konu ile ilgili çalışma yapılmakta olup önümüzdeki günlerde güncelleme atılacaktır.

    İyi çalışmalar.

    0
    0
    Kurumlar beyannamesinde 7143 sayılı kanundan kaynaklı kanunen kabul edilmeyen giderler beyannameye dahil edilmiyor. Bununla ilgili ne yapmalıyız.

    Bir de bdp 02.04.2019 da güncellendi. Acaba güncelemeler atılırken yeni beyanname incelenerek varsa yapılan  değişiklikler bir güncelleme ile atılamıyor mu. Gelir vergisinde de aynı sorunu yaşadık. Biliyorsunuz ki zaman bizim için çok kıymetli. Güncelleme beklerken bir sürü beyanname onayalayıp mükelleflerimize gönderebiliriz. Bu konuda artık önümüzdeki senelerde bize yardımcı olmanızı diliyoruz.:)  İyi çalışmalar.

     

    0
    0
    MEMAR
    Katılımcı
     Merhaba Lisansım 5276

     Kurumlar Beyannamesi gönderirken her defasında dipnotlarla ilgili hata almaktayız. Önceki yıllarda da bu hatayı alıyorduk.  Hata şudur Bilanço Dipnotları kısmı 22 Nolu Dipnot  uzunluğu 261 karakterdir. Azami olması gereken karakter sayısı 255 . Bu hatadan dolayı her seferinde dipnot uzunluğunu manuel azaltmak zorunda kalıyoruz. İlgili dipnotun sonunda     …………………. mahiyetleri (bu bölümde açıklanır.)   şeklinde. Ben bu alana parantez içindeki bölümü silerek gönderiyorum.  Dipnot alanını bu şekilde 255 karaktere indirebilirsek her defasında düzeltmek zorunda kalmayız.

     Diğer yandan uzak erişim paketi alıyoruz her yıl aksatmadan, fakat uzak erişim sağlayamıyoruz. Bu yıl içerisinde sanırım üç dört kez uzak erişimle bağlanmaya çalıştım. Henüz başarılı olamadım. Bugün sanırım bir saatten fazladır bağlantı kurulması bekleniyor halinde.  Her defasında sonrasında bu şikayetimizi telefonla vs. iletiyoruz gerekli adımlar atılmıyor maalesef.  İlgilenilmesi arz olunur.

      

     0
     0
     Abdurrahman Sönmez
     Katılımcı
      Merhabalar;

      Bugün Orka DOS programı güncelleme yaptım.

      Güncelleme sonrası; Kurumlar vergisi beyanını BDP  programına gönderdiğimiz de geçmiş yıl zararlarını, bilanço ve gelir tablosu dipnotlarını programa yansıtmadığı görülmüştür.

      Güncelleme yapmadan önce eksiksiz gönderiliyordu.

      Lütfen dikkatli olalım güncelleme ile var olanı da bozmayalım!

       

      0
      0
     4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
     • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.