Mali müşavir E-Fatura geçişi ve Orkanın İstemiş olduğu ücret hk.

 • Mesaj
  Ersin Aksoy
  Katılımcı
   Merhabalar,

   e-smmm makbuzu kesmek için Orka Programını kullanıyorum VE EDM Bilişim ile entegre olarak çalışıyoruz. Çalışmalarımızda hiçbir sıkıntı yok, çok güzel bir şekilde çalışıyor.

   Bana kesilen faturaların takibinin daha kolay olması açısından E-fatura geçişi yaptım. E-Faturalarımda aynı yerde saklansın ve başka bir platform ile uğraşmamak için EDM ile görüştüm. Onlarda beni Orkaya yönlendirdiler.

   Orka ile görüştüğümde E-SMMM Paketimin ayrı bir paket olduğunu ve E-Fatura için ayrı bir paket almam gerektiğini söylediler. EDM Tarafından oluşturulacak Kullanıcı adı ve şifre için 1.400 tl + E-Fatura kontör ücreti ayrı olarak ödenmesi gerektiğini bildirdiler.

   Normal de EDM ye müşterilerimi geçirdiğimde sadece kontör ücreti alıyor. Herhangi bir tanımlama ücreti alınmıyor. Biz orka kullandığımız için talep işlemini orka yaptığından dolayı bu ücretin talep edilmesini hiç mantıklı bulamadım.

   0
   0
  1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
  • Cevaplar
   BulentGuney
   Katılımcı
    Ersin Bey   esmm  mükellefi olarak  e faturaya geçişte engel yok sanırım.  Size tavsiyem zaten e fatura düzenleyemeyeceksiniz  orka ile entegre çalışmanıza gerek yoktur. Sadece size gelen e faturaları defterinize kayıt edeceksiniz.  Bunun içinde diğer entegratörlerden  belge transferi modülünüz var ise işinizi görecektir.
    0
    0
   1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
   • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.