SQL maaş bordrosu

Orka Windows SQL Ücret Bordrosu – WEB İK SQL maaş bordrosu

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  H.Emre DOĞAN tarafından 4 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Mesaj
  Merhaba.
  Kapıcı olarak maaş hesaplaması yaptığım bir kişinin ocak 2019 bordrosunda gelir vergisi ve damga vergisi kesintisi normal olarak bulunmuyordu.

  Aynı kişiyi şubat ayına devrettiğim zaman gelir vergisi ve damga vergisi kesintisi tekrar karşıma çıktı. Sgk-Vergi profilleri bölümünde yeni bir kapıcı tanımlaması yaparak işi çözdüğümü zannettim. Ama mart Ay’ına devrettiğim zaman tekrar gelir vergisi ve damga vergisi kesintisinin yapıldığını gördüm. Ve kapıcı maaşı değil, gelir vergisine tabi bir asgari ücretlinin aldığı maaş bordrosu ile karşılaştım.

  Girilen değerlere bakıyorum, Kapıcı görünüyor ama gelir vergisi ve damga vergisi kesintisi duruyor. Her defasında yeni bir kapıcı tanımlaması mı yapmam gerekiyor bilmiyorum.

  Yani her devir sonrasında gelir vergisinden muaf olan kapıcı maaşı, gelir vergisine tabi maaş olarak karşıma çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

  Teşekkür ederim.

  0
  0
1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
 • Cevaplar
  H.Emre DOĞAN
  Orka Destek

  Lisans No: 1

  Sayın Mehmet Resul,

  Sadece puantajda vergi profili değiştirirseniz kartına müdahale etmezseniz bir sonraki aya devir ettiğinizde kartındaki bilgiye göre puantajı hazırlamış olursunuz.Personelinizin kartınada ilgili vergi profilini tanımlamanız gerekmektedir.

  Saygılarımla.

  H.Emre DOGAN 
  1
  0
1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.