Tek Düzen Cari Hesap Açma Hk.

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 2 yıl 8 ay önce SMS tarafından güncellenmiştir.
 • Mesaj
  SMS
   Sayın ilgili Tek düzen hesap planında vkn/tc kimlik numarası ile hesap açma ve hesap açık mı kapalımı kontrolünü tek buton a düşürmeniz mümkün mü?

   Mevcut sistemde vkn/tc kimlik numarasını yazıyoruz hesap planından kontrol et diyoruz hesap planında bulunamamıştır uyarısı alıyoruz tamam diyerek ekranı kapatıyoruz. daha sonra türmob sorgula diyoruz ve hesap açma adımlarına geçiyoruz.

   Bunu tek buton olarak ayarlasanız işlemlerimiz daha kısa sürede ve hızlı şekilde bitecektir.

   Benim bildiğim kadarıyla if , if else, else komutları ile bu sorgulamanın iki adımını programa yaptırabilirsiniz. butona tıklandığında önce hesap planında olup olmadığı sorgular, varsa var uyarısı verir, yoksa ikinci adıma geçip türmob da vkn/tc kimlik numarasını sorgular. Hatta gelen bilgileri ikinci bir pencere değil direkt hesap açma penceresine getirse çok daha güzel olabilir.

   bu işlemi yapmak çok büyük hesap planlarında belki programda kilitlenmeler yada ram konusunda sorun yaratıyor olabilir. bu durumda da bunu biz kullanıcılara bir seçenek sunabilirsiniz. hesap açmak için tek buton mu kullanmak istiyoruz. çift buton kullanmak mı istiyoruz diye

   Bu güncellemeyi yapmanızı daha öncede istemiştim, Biliyorum ki çok yoğun çalışıyorsunuz umarım bu güncllemeyi kısa sürede programınıza alır ve bizlere sağladığınız avantajların bir yenisini daha sunarsınız.

    

   İyi çalışmalar dilerim.

   0
   0
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.